توسعه فناوری های نوین سلامت سینا
امواج الکترومغناطیس و بیماری آسم

امواج الکترومغناطیس و بیماری آسم

امواج الکترومغناطیس با پیشرفت روزانه ی تکنولوژی دارای میزان و قدرت بیشتری در اطراف می شوند. همان طور که می دانید امواج دیده نمی شوند، بنابراین درک اثر منفی آن ها بر بدن و بروز بیماری های مختلف مشکل است. بیماری های زیادی از جمله آسم، آلزایمر، پارکینسون، سرکوب سیستم ایمنی بدن، سرطان، اوتیسم، بیماری های چشمی و… توسط امواج الکترومغناطیس به وجود آمده و تشدید می شوند.

در این مقاله موارد زیر را می خوانید:

  • آسم چیست؟
  • آیا می دانید امواج الکترومغناطیس بوجود آورنده آسم از دوران جنینی هستند؟
  • اثر امواج الکترومغناطیس بر سلول های بافت ریه
  • راه کارهایی برای جلوگیری از امواج الکترومغناطیس در محیط زندگی
  • حفظ سلامتی با استفاده از محصولات ضد امواج

آسم چیست؟

عدم توانایی برای تنفس راحت و صحیح را “آسم” می گویند. مختل شدن عملکرد سلول های بافت ریه باعث بروز این بیماری می شود.

آیا می دانید امواج الکترومغناطیس بوجود آورنده آسم از دوران جنینی هستند؟

امواج الکترومغناطیس با اثرگذاری بر جنین، مشکلات و بیماری های زیادی را از جنینی تا بزرگسالی به همراه دارند. این امواج با اثر بر توالی DNA و تغییرات ژنتیکی، رشد صحیح بافت های مختلف از جمله ریه را مختل می کنند که نتیجه ی آن بیماری آسم است.

مادران بارداری که روزانه، ساعت ها در معرض امواج الکترومغناطیس هستند، فرزندشان نسبت به سایر کودکان سه برابر بیشتر در خطر ابتلا به آسم می باشد. از هر  ۳۳ درصد زنان باردار در معرض میدان های الکتریکی و الکترومغناطیس، دارای ۱۳ درصد کودکان مبتلا به آسم هستند.

اثر امواج الکترومغناطیس بر سلول های بافت ریه

امواج الکترومغناطیس بر نفوذ پذیری غشای تمام سلول های بدن، از جمله لایه های بافت های زیرین مانند ریه ها در بروز آسم دخالت می کنند. اتصال سلول های بافت مخاطی ریه ها مختل می شود که باعث تشدید در نشت مایع و تراکم و انقباض، در اثر امواج الکترومغناطیس است.

حفظ سلامتی با استفاده از محصولات ضد امواج

پس از اندازه گیری میزان آلودگی امواج الکترومغناطیس با تکنیک های خاص توسط متخصصین این حوزه راه کار های مختلفی از جمله موارد زیر پیشنهاد می شوند:

برای مقابله با اثر امواج الکترومغناطیس و آسم کودکان شرکت دانش بنیان سلامت سینا، واقع در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف تمامی محصولات ذکر شده در بالا را برای حفظ سلامتی شما ارائه می دهد.

منابع:

https://www.webmd.com/asthma/news/20110801/electromagnetic-fields-linked-asthma-kids#1

http://www.ecopolitan.com/Asthma-Triggers-and-Electrical–EMF-Pollution