اندازه گیری امواج الکترومغناطیس


اندازه گیری امواج الکترومغناطیس به دلیل استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی، بسیار حائز اهمیت است چرا که بیش از پیش در معرض امواج رادیویی و مایکروویو حاوی اطلاعات یا به عبارتی در معرض آلودگی ارتباطات دیجیتالی هستیم. استفاده از تکنولوژی امواج رادیویی و مایکروویو نقش مهمی در زندگی روزانه ما دارد و با گسترش فناوری بی‌سیم، قرارگیری در معرض این تشعشعات افزایش می‌یابد. از آنجایی که استفاده نکردن از تکنولوژی های روز دنیا و جلوگیری از پیشرفت تکنولوژی غیر منطقی و غیر ممکن است و در عین حال چشم پوشی از آثار مخرب سلامت این امواج نیز غیر عاقلانه می باشد، بهتر است با استفاده از دانش روز دنیا، راهکاری ارائه شود تا میزان پرتوهای منتشر شده در محیط به میزان مجاز برای سلامت افراد تقلیل یابد. همزمان با بسیاری از سازمان ها و کشورها در سراسر دنیا، شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا به دنبال این رویکرد است که همزمان با استفاده صحیح از تکنولوژی، آثار مخرب آن را تا حد امکان کاهش دهد. برای این منظور ارائه زنجیره ای از خدمات توصیه می شود. معمولا اولین دغدغه افراد پس از آگاهی از مضرات حضور در مکان هایی با آلودگی بیش از حد مجاز امواج الکترومغناطیس، اطلاع از میزان آلودگی محل زندگی و محیط کار آنها است. شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا با استفاده از تجهیزات تخصصی اندازه گیری امواج و کارشناسان مجرب، امکان اندازه گیری امواج و پایش آلودگی الکترومغناطیس در مکان های مختلف را دارد. این اندازه گیری ها طیف وسیعی از فرکانس های الکترومغناطیسی بین  100MHz تا  6GHz را در بر می گیرند. آشنایی با استانداردها و همگامی متخصصان و تجهیزات شرکت با علم روز، امکان تشخیص و جهت یابی دقیق محل ورود امواج الکترومغناطیس و منابع انتشار امواج را به داخل محیط فراهم آورده است. مراجعین می توانند از طریق سایت و یا تماس تلفنی با شرکت درخواست خود برای اندازه گیری میزان آلودگی الکترومغناطیسی محیط زندگی یا محب کار یا را ارائه دهند. پس از تماس به فاصله 1 تا 4 روز کاری، کارشناسان شرکت در محل حاضر خواهند شد.

 

شرکت سلامت سینا قادر به شناسایی و اندازه گیری امواج ساطع شده از منابع زیر است:

  • اندازه گیری شدت و جهت پرتوهای تلفن‌های همراه و آنتن ها و دکل‌های بی تی اس و مخابراتی
  • شبکه‌های کامپیوتری بی‌سیم و مودم‌های اینترنت 2.4 GHz  تا 5 GHz
  • Wi-Fi – WiMAX
  • اندازه گیری پرتوهای تلفن‌های بی‌سیم 1.9 GHz و 2.4 GH  و  5.8 GHz
  • سیستم بلوتوث (Bluetooth)
  • اندازه گیری امواج نشتی ماکروفر
  • سایر وسایل ارتباطی بی‌سیم تا فرکانس 6 GHz

 همچنین در صورت درخواست اندازه گیری به همراه ارزیابی امواج فرکانس پایین، امکان شناسایی و اندازه گیری امواج ساطع شده از منابع زیر در بازه فرکانسی  16 Hz  تا  100 kHz وجود دارد:

  • دکل های فشار قوی برق
  • وجود آلودگی و میدان های الکتریکی و مغناطیسی در اتاق خواب شامل وجود ایرادات در سیم کشی برق اتاق خواب، آلودگی مربوط به وسایل الکتریکی موجود در اتاق خواب و