اثر امواج الکترومغناطیس بر پوست

اثر امواج الکترومغناطیس بر پوست

امواج الکترومغناطیس از منابع متعددی مانند موبایل لپ تاپ، تبلت، وسایل برقی مانند تلویزیون، ماکروویو، دستگاه های پخش موسیقی، برج های تلفن همراه، دکل های برق و… در اطراف ما منتشر می شوند.

اثر امواج الکترومغناطیس بر پوست یکی از شایع ترین مشکلات امروزی است. بسیاری از افراد هنگام استفاده از وسایل شخصی مانند موبایل، لپ تاپ، تبلت و سایر وسایل هوشمندی که در اطرافشان است، متوجه بروز حساسیت های پوستی می شوند، اما علت بروز آن را نمی دانند.

امواج الکترومغناطیس و عدم تعادل کلسیم پوست

مشکلاتی مانند خارش، سوزش، جوش، قرمزی و التهاب پوستی، احساس گرما و… نشان دهنده ی عدم تعادل کلسیم پوست در اثر امواج الکترومغناطیس با سلول های پوستی است.

امواج الکترومغناطیس و هیستامین و ملاتونین موجود در پوست

امواج الکترومغناطیس هیستامین و ملاتونین سلول های پوستی را مختل کرده و به ترتیب نازکی لایه خارجی پوست و کاهش اثر مقاومتی در برابر واکنش های پوستی را باعث می شوند.

اختلال عملکرد ویتامین D در اثر امواج الکترومغناطیس

ویتامین D نقشی محافظتی برای پوست ایفا می کند که استفاده از ضد آفتاب و دستکش، باعث می شود مقدار مورد نیاز بدن از طریق نور خورشید تامین نشود. کاهش ویتامین D در پوست، باعث جذب بیشتر و راحت تر امواج الکترومغناطیس به بدن می شود.

اثرات کلی امواج الکترومغناطیس بر پوست:

  • افزایش رشد سلول های پایه ی پوستی مانند کارسینوم که منجر به سرطان پوست می شود.
  • اختلال در توزیع کلاژن و پیری زودرس پوست.
  • جداکردن کلاژن موجود در لایه ی میانی پوست.
  • تضعیف لایه ی خارجی پوست و… .

شرکت دانش بنیان سلامت سینا با ارائه ی محصولات مختلف ضد امواج الکترومغناطیس مانند: رنگ و کاغذ دیواری ضد امواج الکترومغناطیس، پرده ضد امواج، منسوجات ضد امواج الکترومغناطیس، کاور وای فای، برچسب شیشه ی ضد امواج و… محیطی امن در خانه و محیط کار، در برابر آلودگی امواج الکترومغناطیس را تضمین می کند.

منابع:

https://www.linkedin.com/pulse/emf-skin-rashes-elizabeth-plourde