اجاق های مایکروویو

اجاق های مایکروویو سالهاست که مردم در کشورهای مختلف است از اجاق های ماکروویو استفاده می کنند. با استفاده از این ابزار گرم کردن غذا بسیار راحت شده است. این اجاق ها نزد بسیاری از مردم محبوب هستند. ماکروویوها با استفاده از امواج غیریونیزان غذا را گرم می کنند که سازوکاری متفاوت با تابش های یونیزان همچون اشعه x و تابش های گاما و پزشکی هسته ای (سی تی اسکن ، بلع باریم و ماموگرافی) دارد. تابش های یونیزان به وسیله یونیزه کردن باعث تغییر ماهیت الکترومغناطیسی اتم ها می شوند. با این حال باور ما بر این است که غذاهای گرم شده توسط تابش های غیریونیزان برای سلامتی شما مضر است.

در ادامه 5 مورد از بیماری هایی که ممکن است رخ دهد آورده شده است:

1. بی خوابی و اختلال خواب

غذاهای پخته شده در ماکروویو باعث آسیب های مغزی و در نتیجه بی خوابی و اختلال خواب میشود.

2. کمبود مواد غذایی مورد نیاز بدن

استفاده از ماکروویو برای پخت و پز باعث کاهش شدید میزان مواد مغزی می شود بنابراین این غذا ویتامین و پروتئین کمی برای بدن فراهم می کند.

3. خستگی

غذای تهیه شده در ماکروویو باعث چاقی و خستگی می شود. بنابراین از خوردن چیپس و ذرت پخته شده در ماکروویو خودداری کنید.

4. افزایش خطر سرطان

مواد تاثیر یافته از تابش های غیر یونیزان در بدن تجمع می کنند. این مواد شرایط را برای رشد سلول ها و تومورهای سرطانی مهیا می نمایند.

5. تخریب آنتی اکسیدان ها

امواج ماکروویو باعث تخریب ترکیبات آنتی اکسیدان غذا می شوند. این ترکیبات برای مقابله و جمع آوری رایکال های آزاد در بدن لازمند. کمبود این مواد همچنین باعث افزایش احتمال حمله قلبی و افزایش سطح کلسترول بد در بدن می شوند.

منبع : loveinspireamaze.com

ترجمه : خانم مهندس خورسند واحد تحقیق و توسعه¬ی شرکت توسعه سلامت سینا