امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و رابطه ی آن با بیماری های چشم

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و رابطه ی آن با بیماری های چشم

آیا برای مدت زمان طولانی از تلفن همراه و رایانه استفاده می کنید؟

امواج الکترومغناطیس از منابع متعددی مانند موبایل، لپ تاپ، وسایل برقی و… منتشر می شوند. استفاده از موبایل و رایانه ها چشم ها را درگیر می کند. امواج منتشر شده از این دستگاه ها به قدری قدرتمند هستند که مشکلات خطرناکی را برای چشم ها بوجود می آورند.

امواج الکترومغناطیس و مشکلات عمومی برای چشم ها

امواج الکترومغناطیس با ایجاد درد و سوزش در چشم ها، فشار در ناحیه ی پشت چشم ها، فشار داخل چشم ها، بینایی بد، آب مروارید و… مشکلات بسیار حادی را برای چشم ها بوجود می آورند.

هنگامی که امواج الکترومغناطیس به بدن نفوذ می کنند، مقداری از آن ها جذب می شوند و به علت هدایت یونی باعث ایجاد حرارت می شوند. این پدیده باعث بوجود آمدن بیماری آب مروارید می شود. هر چه از مدت زمان قرار گیری در معرض امواج الکترومغناطیس بیشتر باشد، بیماری ها با شدت بیشتری چشم ها را تهدید می کنند.

امواج الکترومغناطیس و سرطان ملوانوما

در سال 2001، دانشمندی آلمانی رابطه ی تشعشعات تلفن همراه و سرطان چشم را پیدا کرد. تحقیقات خود را برروی نوع خاصی از سرطان چشم به نام ملوانوما انجام داد. این از سرطان چشم باعث ایجاد تومور در عنبیه و شبکیه چشم می شود. طبق تحقیقات این دانشمند، افرادی که  به طور منظم از دستگاه ها استفاده می کنند 3 برابر نسبت به افراد دیگر در خطر ابتلا به این نوع از سرطان هستند.

شناخت اکثر مردم امروزی از امواج ساطع شده توسط تلفن همراه، به این صورت است که استفاده از این دستگاه به طور موقت مشکلی برای سلامتی آن ها بوجود نمی آورد. طبق آزمایش های انجام شده، افرادی که به طور مرتب از این دستگاه استفاده می کنند دچار سرطان مغز و چشم می شوند.

امواج الکترومغناطیس با اثر بر سلول های ملانوسیتی موجود در لایه ی رنگی چشم، باعث رشد و تقسیم با سرعت زیادی نسبت حالت معمول می کنند. افرادی که دچار مشکلات ژنتیکی هستند نسبت به افراد سالم، خطر بیشتری را متحمل می شوند. بنابراین امواج ساطع شده از موبایل، به مرور زمان می تواند سرطان ملوانوما را بوجود آورند.

طبق بررسی های دکتر جرج کارلو در سال 2010، امواج الکترومغناطیس ساطع شده از موبایل علاوه بر سرطان ملانوم می تواند باعث ایجاد سرطان مغز نیز شوند.

امواج الکترومغناطیس و آزمایشات انجام شده به روی خرگوش

 کوجیما و همکارانش با بررسی اثر حرارتی امواج ماکروویو به روی چشم خرگوش به نتایج مهمی دست پیدا کردند. چشم خرگوش را به مدت 60-20 دقیقه در معرض تابش قرار دادند. نتایج نشان داد که با کاهش تقسیم سلولی، التهاب شبکیه چشم و قرنیه، افزایش پراکندگی نور در قسمت جلویی چشم شد. همچنین به هنگام خواب حرکات سریع چشم را بوجود آورد. هدف از این مطالعه، بررسی امواج الکترومغناطیس رادیویی بر عملکرد بینایی و انکسار نور چشم انسان بود.

شرکت سلامت سینا با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا با ارائه ی محصولاتی در برابر امواج الکترومغناطیس مانند کاغذ دیواری ضد امواج الکترومغناطیس، رنگ ضد امواج و پرده ی ضد امواج، کاور ضد امواج الکترومغناطیس وای فای، منسوجات ضد امواج الکترومغناطیس و توانایی اندازه گیری آلودگی امواج الکترومغناطیس مکان های مختلف را دارد و با مشاوره تخصصی، آلودگی ناشی از امواج الکترومغناطیس را 99.99 درصد کاهش می دهد.

منابع:

Kafi, Siddig Tawer, et al. "Effects of RF Radiation Emitted from Cellphones on Human Eye Function (Vision Acuity/Refraction)." Journal of Electrical Engineering 3 (2015): 128-133.