امواج الکترومغناطیس و اثرات آن بر زنان باردار

امواج الکترومغناطیس و اثرات آن بر زنان باردار

امواج الکترومغناطیس از منابع متعددی مانند تلفن همراه، لپ تاپ، مودم، دکل های برق و مخابرات و…. سلامت زنان باردار و جنین را به خطر می اندازد. امواج الکترومغناطیس اختلالات بی شماری، از جمله مشکلات رفتاری را باعث می شوند.

طبق مطالعات Yale، مادران بارداری که از جنین خود در برابر امواج الکترومغناطیس محافظت نکردند، رشد مغزی ناقص کودک خود را تشدید کرده اند. از دیگر عوارض می توان بیش فعالی و نقص در حافظه را بیان کرد.

دکتر هیل سیل تیلور متخصص غدد درون ریز و ناباروری زنان، بیان کرد: تابش های رادیویی مشکلات جبران ناپذیری را به  روی جنین و مادران باردار بوجود می آورد. مغز جنین بدلیل نارس بودن بسیار حساس بوده و به میزان قابل توجه ایی آسیب پذیر است.

حفظ فاصله ایمن از منابع انتشار امواج الکترومغناطیس جزو اولین راهکار های حفظ سلامتی می باشد.

منابع انتشار امواج الکترومغناطیس ونقص رشد مغزی

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل، لپ تاپ، وای فای و… باعث سقط جنین نیز می شوند، زیرا در ابتدا نسبت به اثرات محیطی بسیار حساس هستند. اندام های آن ها در حال رشد است و این آسیب پذیر بودن آن ها را نسبت به بزرگسالان بسیار بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان در سراسر دنیا آسیب پذیری کودکان نسبت به بزرگسالان 60 برابر است. بدین دلیل که هنوز استخوان ها و بافت های محافظت کننده بطور کامل شکل نگرفته اند و در مراحل رشد خود می باشند، بسیار تحت تاثیر امواج قرار می گیرند. این اثر گذاری بیماری های مختلفی مانند موارد زیر را بدنبال دارد:

  • اختلال در حافظه و یادگیری
  • پرخاشگری
  • اوتیسم
  • بیش فعالی
  • ADHD
  • اختلال در صحبت کردن
  • بلوغ زودرس و…

لباس های بارداری ضد امواج الکترومغناطیس

امواج الکترومغناطیس براحتی از پوست عبور کرده و خود را به جنین می رسانند. همین امر باعث گردید تا محققین به فکر لباس های محافظ در برابر امواج الکترومغناطیس باشند. امواج الکترومغناطیس از مرزها به میزان بیشتر و قوی تری توانایی ورود دارند.

استفاده از لباس هایی که در آن ها از الیاف نقره استفاده شده است می تواند سلامت جنین و مادر را تا 99 درصد حفظ کند. این لباس ها از ناحیه گردن تا پایین کمر را باید بپوشانند تا جنین در برابر امواج الکترومغناطیس ایمن بماند.

تفاوت شکم بند و سارافون بارداری

امواج الکترومغناطیس براحتی از مرزهای شکم بندها عبور کرده و خروج امواج را از شکم مادر غیر ممکن می سازد و جنین را بشدت تحت تاثیر قرار می دهند. شکم بند برای جنین یک قفس از امواج الکترومغناطیس ساخته و بجای محافظت از جنین، احتمال سقط و بیماری های ناشی از امواج الکترومغناطیس را افزایش می دهد. پوشش محافظ در برابر امواج باید از سرشانه تا زیر شکم را به طور کامل پوشش دهی کند.

  

در بافت این پارچه برخلاف دیگر پارچه های موجود از الیاف نقره استفاده شده است. این الیاف از لایه نشانی خود فلز نقره روی الیاف پلی استر تشکیل شده است و به هیچ عنوان از نانو ذرات نقره استفاده نشده است. الیاف نقره موجود در لباس های بارداری نه تنها از سلامت جنین در برابر امواج الکترومغناطیس محافظت می کند بلکه خواص آنتی باکتریالی، نیز دارد. همچنین بسیار منعطف و راحت می باشد. نسبت به تغییرات دمایی نیز بدن بسیار مقاوم است.

شرکت دانش بنیان سلامت سینا واقع در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با ارائه ی محصولات مختلف ضد امواج الکترومغناطیس مانند رنگ ضد امواج، کاغذ دیواری و پرده ضد امواج، انواع منسوجات از جمله لباس های بارداری با ویژگی های منحصر بفرد، سلامت شما و جنین را تا 9/99 درصد افزایش داده است.

https://www.vesttech.com/4-reasons-why-expecting-mothers-need-emf-radiation-protection/