رنگ ضد امواج الکترومغناطیس – بخش 5

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس، یکی از راه حل های "کلینیک امواج" در مقابل شیوع فزآینده آلودگی های امواج الکترومغناطیسی ناشی از تجهیزات الکترونیکی است. رنگ ضد امواج الکترومغناطیس از نفوذ امواج آنتن های فرستنده مخابراتی، کنتورهای هوشمند و به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

طیف گسترده ای از پوشش های ضد امواج الکترومغناطیس مانند برچسب، کاغذ دیواری، رنگ ضد امواج الکترومغناطیس و در "کلینیک امواج" موجود است.

ما مفتخر هستیم که محصولات ضد امواج الکترومغناطیس تولید داخلی را با کیفیتی برابر و حتی بهتر از نمونه های جهانی برای اولین بار در کشور ارائه نموده ایم.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس دارای ترکیبات فیبر کربن تقویت شده بوده و فاقد ذرات فلزی است. بنابراین کیفیت بالایی داشته و قابلیت پوشش دهی سطوح داخلی و خارجی را دارا است.

وجود ترکیبات کربنی می تواند یکی از نقاط مهم تمایز رنگ ضد امواج الکترومغناطیس باشد. ابعاد ذرات کربن موجود در رنگ ضد امواج الکترومغناطیس امکان اتصال این ذرات هادی را با مش بندی صحیح فراهم می آورد.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس دارای گواهی های تاییدیه آزمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی است.

 عملکرد حفاظتی رنگ ضد امواج الکترومغناطیس:

بازده عملکردی این رنگ به طور معمول در حدود 98/99 درصد در مقابل امواج الکترومغناطیسی فرکانس بالا (ناشی از امواج برج های مخابراتی، تلفن همراه و شبکه های بی سیم و غیره) است.

عملکرد حفاظتی رنگ ضد امواج تا 99.98٪  حدود (dB 38)  برای پوشش تک لایه و تا  99.96٪  حدود (dB 44) برای پوشش دو لایه به اثبات رسیده است.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس توسط شرکت دانش بنیان سلامت سینا و کارخانه رنگ و رزین الوان تولید شده است.

به منظور عملکرد صحیح رنگ ضد امواج الکترومغناطیس باید ارتینگ صحیح توسط کارشناسان مربوطه اجرا شود.

 پوشش دهی بالای رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

رنگ ضد امواج پوشش دهی بالایی را بر روی رنگ های رایج ساختمانی ایجاد می کند. وجود امولسیون مصنوعی آکریلیک، باعث ایجاد چسبندگی کامل بر روی رنگ های اکریلیک پلاستیکی می شود. پوشش دهی بر روی رنگ های سیلیکاتی نیز مناسب است. رنگ های حاوی رزین های طبیعی نیز بسته به ترکیب آن ها چسبندگی نسبتا خوبی فراهم می کند. رنگ با پوشش های معدنی خالص، توصیه نمی شود.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس با استفاده از غلتک معمولی به راحتی جهت پوشش دهی سطوح استفاده می شود.

 مقاومت رنگ ضد امواج الکترومغناطیسی در برابر ساییدگی

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس با ذرات فلزی در برابر ساییدگی مقاوم نمی باشد. بلکه ترکیبی از کربنات ها داخل رنگ ضد امواج الکترومغناطیس باعث پایداری شیمیایی رنگ در برابر ساییدگی شده است.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس در برابر اکسید شدن و رطوبت محیط مقاومت بالایی دارد.

 عاری از هرگونه ترکیبات سمی

رنگ ضد امواج عاری از هرگونه ترکیبات شیمیایی مضر و متصاعد شونده سمی است و احتیاج به حلال خاصی ندارد.

حلال این رنگ آب است.

 زمینه های کاربرد رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

رنگ ضد امواج الکترومفناطیس می تواند برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار گیرد.

  • قابلیت پوشش دهی دیوارهای داخلی ساختمان ها در برابر امواج ساطع شده از زیرساخت های مخابراتی، ایستگاه هایی رادیویی و شبکه های بی سیم و
  • پوشش دهی دیوارهای خارجی و سقف
  • جهت ایمن سازی نواحی نظامی و حساس در برابر امواج الکترومغناطیس
  • شرکت ها و سازمان ها، مراکز آموزشی، مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان ها و مراکز مراقبت سالمندان، هتل ها و اقامت گاه های تفریحی
  • در بخش پزشکی برای جلوگیری اثر گذاری امواج بر تجهیزات درمانی به خصوص تجهیزات حساس به امواج الکترومغناطیسی مانند الکتروکاردیوگرام و الکتروآنسفالوگرام  ECG / EEG   
  • در زندان ها برای جلوگیری از ارتباطات تلفن همراه غیر مجاز.
  • استودیوهای ضبط موسیقی و صدا
  • و .

در شرایطی که ساختمان شما نزدیک آنتن های مخابراتی است می توانید در صورت تمایل به مشاوره، جهت دریافت بهترین راه حل با ما تماس بگیرید.

تیم "کلینیک امواج" سعی در ارائه بهترین خدمات و محصولات را دارد.