محافظ وای فای

محافظ وای فای موضوع مورد بحث در این مقاله است. امروزه مودم های وای فای برای سرعت بخشیدن به کسب و کار و … در تمامی نقاط در دسترس است. جامعه در حال پیشرفت است و زیرساخت های ارتباط بی سیم در حال افزایش است. گسترش این تعداد مودم وای فای پیرامون ما می تواند مخاطرات جدی بر سلامت افراد بر جای بگذارد. محققان معتقدند که هیچ سطحی از امواج الکترومغناطیس در محیط نمی تواند ایمن باشد چرا که اثرات می تواند در بلند مدت حتی در سطوح کم ایجاد شوند. حذف تکنولوژی در جوامعه امروزی امکان پذیر نیست. لذا راهکارهای حفاظتی می تواند در حفظ سلامت ما در برابر امواج نقش موثری داشته باشد.

عملکرد محافظ وای فای

محافظ وای فای ظاهرا می تواند گزینه مناسبی برای جلوگیری از امواج مودم باشد. صفحات یا مش بندی های رسانا در حفاظ وای فای همانند قفس فارادی است. قفس فارادی در ساختار محافظ وای فای می تواند بارهای ناشی از امواج الکترومغناطیسی را در سطح خود پخش کند و از نفوذ به فضای بیرون بکاهد. محافظ وای فای امواج مودم را مسدود کرده و شدت آن را کاهش می دهد.

 

معایب محافظ وای فای

محافظ وای فای سیگنال های ساطع شده از مودم را به دام می اندازد و برد آن را کاهش می دهد. این بزرگترین نقص محافظ وای فای است. محافظ وای فای شاید بتواند محصول خوبی به منظور حفاظت شما در برابر امواج مودم باشد، اما عملکرد مودم را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

راهکار جایگزین محافظ وای فای

محافظ وای فای باید سطوح امواج ناشی از مودم را کاهش دهد، در حالی که برد سیگنال تغییر نکند.

     *ابتدا لازم است با راهکارهای ساده جهت حفاظت خود و خانواده در برابر امواج الکترومغناطیسی اقدام کنید.

     *استفاده از کاور ضد امواج مودم وای فای به منظور محافظت در برابر امواج وای فای توصیه می شود. ساختار این محصول شامل الیاف فلزی است که عملکردی مانند قفس فارادی ایجاد می کند.

محافظ وای فای پارچه ای با ایجاد سایه در برابر امواج ساطع شده از مودم شدت آن را کاهش داده اما برد آن را تغییر نمی دهد.

 

کاربردهای محافظ وای فای پارچه ای

محافظ وای فای پارچه ای یا همان کاور وای فای ضد امواج می تواند جهت استفاده بر روی تلفن های بی سیم مورد استفاده قرار گیرد. شایان ذکر است که از کاور وای فای ضد امواج نمی توان برای تلفن همراه استفاده نمود.

 

نتیجه گیری

ما نمی توانیم مثل فردی در یک قفس فارادی زندگی کنیم. در عوض می توانیم با اصلاح سبک زندگی شخصی، خود را در برابر امواج الکترومعناطیسی حفاظت کنیم. پوشش های ضد امواج الکترومغناطیس می توانند نقش موثری در حفاظت در برابر امواج داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا مراجعه کنید.