تشعشعات وایرلس و نکاتی در مورد کاهش اثرات قرارگیری در برابر آنها

یک فاصله مناسب از تلفن همراه یا بی سیم که دارای تشعشعات وایرلس است، حفظ کنید، در هنگام تماس های تلفنی آن را دور از سر و بدن خود قرار دهید. از قرار دادن تلفن همراه در جیب و سینه بند و بطور کلی در نزدیکی بدن و اندام های تناسلی خودداری کنید. در تماس های تلفنی طولانی مدت از هدست یا بلندگو استفاده کنید. منتظر سیگنال های خوب باشید. هنگامی که سیگنال ضعیف است، اشعه منتشر شده از تلفن همراه بیشتر است، استفاده از تلفن همراه در آسانسور، سفر، خودرو، اتوبوس، قطار و هواپیما دوری کنید. مواجهات مرتبه دوم خود را کاهش دهید. از قرارگیری در محیط هایی که بسیاری از مردم از تلفن همراه خود در مجاورت شما استفاده می کنند مثل مکان های عمومی خودداری کنید. زیرا تشعشعات وایرلس ها در این محیط ها بالاست. خاموش کردن دستگاه های بی سیم در هنگام خواب. تلفن همراه، روتورهای وای فای و دیگر دستگاه های بی سیم را در هنگام خواب و زمان هایی که بی استفاده هستند خاموش کنید.

به حداقل رساندن استفاده و قرارگیری کودکان در معرض تشعشعات وایرلس:

تشعشات وایرلسخطرات بهداشتی مربوط به کودکان در مورد استفاده از تلفن های همراه و دستگاه های بی سیم بسیار محدود است.

خاموش کردن تلفن همراه و دیگر وسایل بی سیم مورد استفاده کودکان:

به کودکان یاد دهید چطور از فناوری های بی سیم به شکل ایمن و با خیال راحت استفاده کنند.

بارداری و باروری:

تشعشات وایرلساگر شما باردار هستید یا قصد بچه دار شدن دارید مراقب قرارگیری در معرض اشعه تلفن-های همراه باشید. اثرات و بهداشت باروری و سلامت اسپرم ها تحت تاثیر این تشعشعات قرار می گیرد. هرگز تبلت بی سیم یا لپ تاپ خود را روی پایتان قرار ندهید.

استفاده از حالت پرواز:

تشعشات وایرلستلفن همراه و سایر وسایل خود را در زمانی که مورد استفاده قرار نمی دهید خاموش کرده یا روی حالت پرواز قرار دهید. وای فای و بلوثوت را زمانی که مورد استفاده قرار نمی دهید غیرفعال کنید.

استفاده از اتصالات سیمی:

تشعشات وایرلساز کابل های تلفن ثابت در هر زمانی استفاده کنید. تماس های تلفن همراه خود را روی تلفن ثابت منزل انتقال دهید و هر زمان که در منزل هستید آن ها را چک کنید. از اتصالات سیمی برای اینترنت استفاده کنید.

اقدامات

افزایش حساسیت الکترومغناطیسی: اگر احساس می کنید، علائم آلرژیک شما در اثر قرارگیری در معرض تابش دستگاه های بی سیم در حال افزایش است به مدت دو هفته میزان قرارگیری خود در معرض امواج را کاهش دهید چنانچه نشان های آلرژیک شما کاهش پیدا کرد، خود را در برابر این امواج محافظت کنید.

منابع: http://pressroom.prlog.org http://www.saferemr.com ترجمه: خانم دکتر غلامرضایی واحد تحقیق و توسعه ی شرکت توسعه سلامت سینا