کاور موبایل ضد امواج

 

کاور موبایل ضد امواج

کاور موبایل ضد امواج؟ آیا کارایی حفاظتی را دارد؟

http://nanosina.com/wp-content/uploads/2018/08/Mobile-Cover-1.png

 

 

 

کاور موبایل ضد امواج اخیرا به عنوان یکی از نوآوری های امروزی به بازار عرضه شده است. اطلاع رسانی ها در حوزه خطرات امواج گوشی موبایل باعث شده است تا افراد زیادی کاور موبایل ضد امواج یا کیف ضد امواج موبایل را خریداری کنند.

در مقالات قبل در رابطه با چیپ ها و اکسسوری های ضد امواج موبایل صحبت کردیم.

 کاور موبایل ضد امواج و کارایی آن

قبل از بحث درمورد کاور موبایل ضد امواج  بهتر است در رابطه با مکانیزم ارسال گوشی موبایل یا تلفن همراه صحبت کنیم.

در گوشی موبایل یا تلفن همراه شما یک قطعه الکترونیکی به نام AGC وجود دارد. شاید برای شما جالب باشد که وظیفه AGC چیست؟

در واقع وظیفه این قطعه الکترونیکی تغییرات در شدت سیگنال ارسالی و دریافتی گوشی موبایل است. تا از طریق آن آنتن های مجاور را شناسایی نماید. عوامل متعددی می تواند در تغییرات سیگنال توسط AGC تاثیرگذار باشد.

یکی از عواملی که باعث می شود که AGC سیگنال قوی تری را ارسال نماید، پوشش دادن آنتن گوشی موبایل است.کاور موبایل ضد امواج باعث پوشش دهی آنتن می شود. در این شرایط سیگنال ارسالی توسط موبایل افزایش یافته و باعث افزایش برخورد امواج موبایل با بدن شما می شود. 

بنابراین نباید از این کاورها جهت پوشش دادن گوشی تلفن همراه استفاده کرد. استفاده از کاور موبایل ضد امواج خطر مواجهه با امواج آن را افزایش می دهد. از قرار دادن گوشی موبایل در پوشش های فلزی و پارچه های ضد امواج اکیدا دوری کنید.

 نکته: مکانیزم عملکردی کاور ضد امواج مودم با موبایل متفاوت است.

نکته: نوعی از این کاورها سیگنال دریافتی و ارسالی را مسدود می کند (حذف امکان برقراری ارتباط) و این شرایط تنها برای مقاصد امنیتی (آزمون ها و ) مناسب است و کارایی حفاظتی در برابر امواج گوشی موبایل را نخواهد داشت.

برای حفظ سلامت و ایمنی خود، راهکارهای کاهش اثرات امواج الکترومغناطیسی را در اینجا بخوانید.