کمربند بارداری ضد امواج

کمربند بارداری ضد امواج موضوع مورد بررسی در این مقاله است.

آیا کمربند بارداری ضد امواج می تواند فاکتورهای حفاظتی را برای جنین فراهم نماید؟

عوامل متعددی بر سلامت جنین تاثیر گذار است. مطالعات پژوهشگران نشان می دهد که امواج الکترومغناطیسی در محیط پیرامون مادر می تواند مخاطرات جدی بر سلامت کودکان بر جای بگذارد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید. محصولات متنوع ضد امواج به ویژه برای مادران باردار به بازار عرضه شده است. مادر باید پوشش محافظ مناسبی را برای حفاظت جنین در برابر امواج الکترومغناطیسی انتخاب نماید.

 

کمربند بارداری ضد امواج و کارایی حفاظتی آن

اغلب مادران باردار از سارافون بارداری ضد امواج الکترومغناطیس استفاده می کنند. آنها می دانند که لباس بارداری ضد امواج می تواند به طور کامل از بدن آنها و جنین داخل شکم حفاظت کند. لباس بارداری ضد امواج از سرشانه تا ران را به صورت کامل پوشش دهد. در این صورت از تجمع میدان در نقاط حساس و ورود آن به بدن جلوگیری می نماید. کمربند بارداری ضد امواج (یا گِن) تنها بخشی از شکم را در برابر امواج محافظت می کند. اما نمی تواند سینه و بافت های بالایی را پوشش دهد. امواج می توانند از بالا و پایین کمربند ضد امواج به داخل بدن نفوذ کنند. باید توجه داشت که امواج در برخورد با سطح داخلی گن یا کمربند، می توانند دوباره داخل بدن بازتاب شده و آسیب آنها دو چندان شود.

تفاوت کمربند بارداری ضد امواج و گن

کمربند بارداری ضد امواج نیز مانند شکم بند (گن) بارداری ضد امواج کارایی حفاظتی مناسبی ندارند. حتی کارایی کمربند بارداری ضد امواج  نیز از نوع گن آن کمتر است. چرا که کمربند بارداری ضد امواج تنها بخش کوچکی از شکم را پوشش می دهد. در این شرایط امواج می توانند به راحتی از بالا و پایین کمربند بارداری ضد امواج به داخل شکم نفوذ نمایند.

 

راهکار جایگزین کمربند بارداری ضد امواج

استفاده از کمربند بارداری ضد امواج و گِن بارداری ضد امواج به هیچ وجه توصیه نمی شود. برای حفاظت جنین در برابر امواج الکترومغناطیس لازم است از سارافون بارداری ضد امواج الکترومغناطیس استفاده نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.