رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

 

مشخصات رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

  • قیمت پایین‌تر این رنگ ضد امواج در مقایسه با مشابه خارجی
  • برای استفاده داخلی و خارجی (هر لیتر برای پوشش 5 تا 7/5 متر مربع)
  • قابلیت پوشش تمامی سطوح اعم از سطوح بتنی، چوبی، پلیمری و غیره
  • این پوشش، سیاه رنگ می باشد و می توان برای نمای ظاهری این پوشش از تمام رنگ های رایج استفاده کرد.
  • راندمان شیلدینگ با استفاده از مکانیزم جذب (بکارگیری از ذرات گرافیت با ضخامت نانومتری به عنوان ترکیب کربنی جاذب امواج الکترومغناطیس جهت افزایش هدایت الکتریکی و راندمان شیلدینگ)
  • قدرت تضعیف: 36 دسی بل  (%99.975) برای تک لایه ،دو لایه 43 دسی بل (%99.995)
  • دوام و طول عمر بالا (در این محصول از رزین آکریلیک پایه آبی جهت افزایش دوام و چسبندگی بیشتر رنگ استفاده شده است)
  • بدون نیاز به حلال
  • بدون بو بعد از اعمال

توضیحات رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس نانویی یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب امواج الکترومغناطیس است. در واقع با استفاده از رنگ ضد امواج الکترومغناطیس می‌توانیم محیط اتاق را در برابر امواج آلوده واکسینه کرد.

شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف واقع است. این شرکت توانسته برای اولین بار رنگ ضد امواج الکترومغناطیس نانویی را در داخل کشور تولید نماید.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس توانایی بالایی در تضعیف امواج الکترومغناطیس همراه با مشخصات فیزیکی خوب و سازگار با محیط زیست دارد. همچنین قیمت مناسب، این محصول را به گزینه ای ایده آل برای محافظت افراد در برابر امواج الکترومغناطیس تبدیل کرده است.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس محافظی خوب در برابر آلودگی های الکترومغناطیسی در بازه فرکانسی مایکروویو (RF) می باشد. 

تست های آزمایشگاهی رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس بر پایه ترکیبات کربنی تولید شده است. این رنگ ضد امواج در تست های مختلف موفقیت چشمگیری داشته است. بررسی خواص شیلدینگ کامپوزیت ابتدا به روش Indoor توسط دستگاه های اندازه گیری شدت میدان مورد آزمون قرار گرفته است.

اندازه گیری خواص شیلدینگ رنگ ضد امواج الکترومغناطیس در اتاق آنتن و آزمایشگاه های ایزوله اندازه گیری شیلدینگ انجام گرفت. به طور مثال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران و آزمایشگاه آفاق دانشگاه علم و صنعت انجام گرفت. کارایی شیلدینگ رنگ ضد امواج الکترومغناطیس تا 99 درصد تضعیف را نشان می دهد.

تاییدیه های رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

این محصول از سوی ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو به دلیل تطابق با ضوابط فنی واحد بازرسی و بررسی مواد و محصولات و استاندارد ISIRI 12098، موفق به دریافت مجوز تایید آزمایشی نانو مقیاس شده است.

همچنین رنگ ضد امواج الکترومغناطیس نانویی حائز رتبه اول اختراع در اولین همایش روز فناوری سلامت شده است.

پوشش رنگ ضد امواج الکترومغناطیس

رنگ پوششی مجاز برای این محصول در داخل ساختمان رنگ لاتکس یا وینیل می باشد. روش دیگر پوشش دهی روی رنگ ضد امواج الکترومغناطیس، استفاده از کاغذ دیواری، پشم شیشه، گچ رزین های مصنوعی می باشد.

برای پوشش رنگ ضد امواج الکترومغناطیس در بیرون ساختمان می توان از رنگ های مصنوعی آبگریز و یا گچ مصنوعی با نمای رزین استفاده کرد.

به خاطر داشته باشید که نباید از نماهای سیلیکاتی، رسی، سیمان آهک و گچی استفاده کنید.

 

نمایش یک نتیجه