توسعه فناوری های نوین سلامت سینا
امواج الکترومغناطیس و خطرات آن ها در انواع تلفن ها و لوازم برقی

امواج الکترومغناطیس و خطرات آن ها در انواع تلفن ها و لوازم برقی

تلفن بی سیم 

 امواج الکترومغناطیس ساطع شده از انواع تلفن ها مخصوصا از نوع بی سیم نسبت به تلفن همراه دارای سطوح بیشتر و قابل توجهی از انرژی می باشند.

امواج الکترومغناطیس تلفن های بی سیم امروزی، توانایی بسیار زیادی در انتشار امواج نسبت به گونه های قدیمی تر خود دارند. امروزه تلفن های بی سیم جدیدی با خروجی ۲۴۰۰ مگاهرتز از امواج نیز وجود دارد.

امواج الکترومغناطیس و خطرات آن ها در  انواع تلفن ها و لوازم برقی؛ عملکرد تلفن همراه

امواج الکترومغناطیس و خطرات آن ها در انواع تلفن ها و لوازم برقی به طور گسترده در پیرامون ما صورت می گیرد. میدان مغناطیسی ناشی از تلفن همراه، با ارسال و دریافت امواج رادویی(RF) از برج های تلفن همراه، به وجود می آید.

امواج رادیویی از نزدیکترین برج تلفن همراه دریافت می شوند. پس از دریافت سیگنال ها، آن ها را به “مرکز سوئیچینگ” همان برج برای مبادله اطلاعات با تلفن همراه دیگر ارسال می کنند. فرکانس های تلفن همراه در ارتباطات نزدیک تا دور به ترتیب با فرکانس های ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ مگاهرتز فعالیت می کنند.

بالاترین خروجی امواج در چند ثانیه اول اتفاق می افتد که معدل ۱ تا ۲ وات انرژی به همراه دارد. این امواج توانایی نفوذ در مایعات را نیز دارند.

فرکانس تلفن همراه

امواج الکترومغناطیس در محدوده فرکانس پایینی به برج های تلفن همراه منتقل می شوند. این محدوده از فرکانس توانایی ارتباط چند کاربر بدون دخالت ارتباطی با یکدیگر را در برج تلفن ایجاد می کند. امواج الکترومغناطیس و خطرات آن ها در  انواع تلفن ها و لوازم برقی مشکلات خطرناکی را برای بدن به وجود می آورند.

این فرکانس ها نوسان های الکتریکی آلفا و دلتا را در مغز به وجود می آورند که بسیار خطرناک هستند.

هرگونه ارتباط بی سیم، صحبت کردن، ارسال پیامک، پخش ویدیو، وای فای، بلوتوث و… شما را در معرض این تابش ها قرار می دهد. با توجه  به این امر که این تابش ها در محدوده ی پایینی از فرکانس قرار دارند به مرور زمان اثرات مخربی از خود بر جای می گذارند.

در دو نسل گذشته، اثرات مخرب ناشی ازامواج الکترومغناطیس تلفن همراه به شرح زیر می باشد:

  • شکسته شدن دو رشته DNA  و تک رشته ای شدن آن ها
  • اختلال متابولیسم سلولی
  • افزایش نفوذپذیری مایع خونی-مغزی
  • تولید پروتئین استرس
  • اختلال متابولیسم گلوکز مغز

امواج الکترومغناطیس ساطع شده از موبایل رونوشتی DNA را مختل می کنند و منجر به جهش های ژنتیکی می شوند. این جهش ها به نوبه ی خود باعث بروز انواع سرطان ها و آریتمی قلب می شوند. استفاده ۳۰ دقیقه ای از تلفن همراه افزایش ابتلا به تومور مغزی را تا ۴۰% افزایش می دهد. امواج الکترومغناطیس و خطرات آن ها در  انواع تلفن ها و لوازم برقی را می توان با استفاده از محصولات ضد امواج به میزان قابل توجه ای کنترل نمود.

منبع:

https://bit.ly/2P1r00f