توسعه فناوری های نوین سلامت سینا
اهمیت ایمنی در برابر میدان های الکترومغناطیس و اخطارهای جهانی

اهمیت ایمنی در برابر میدان های الکترومغناطیس و اخطارهای جهانی 

اخطارهای جهانی EMF را جهت “اهمیت ایمنی در برابر میدان های الکترومغناطیس “، بررسی می کنیم. میدان های الکترومغناطیس (EMF) از خطوط برق، سیم های الکتریکی، دستگاه های الکتریکی، الکترونیکی و بی سیم و… منتشر می شوند.

می توان با قطعیت اعلام کرد که امواج و میدان های الکترومغناطیس بر فرآیندهای طبیعی بدن مانند

 • خواب
 • عملکردهای سیستم ایمنی بدن
 • آریتمی قلب
 • مشکلات یادگیری تولید هورمون و… اثرات منفی وارد می کنند.

اهمیت ایمنی در برابر میدان های الکترومغناطیس و اخطارهای جهانی

به همین دلیل بسیاری از دولت ها و سازمان های دولتی استفاده از Wi-Fi را در مدارس و سایر مکان های عمومی ممنوع کرده اند.

نمونه ای از اخطارهای EMF در سراسر جهان

تعدادی از سازمان ها از جمله آژانس محیط زیست اروپا، کنگره اتحادیه تجارت بین المللی، کمیسیون بین المللی ایمنی الکترومغناطیس روسیه، هشدارهای جدی در مورد میدان های الکترومغناطیس اعلام کرده اند. در زیر به نمونه ای از این اخطارها اشاره کرده ایم:

  1. پارلمان اروپا استاندارهای سختی را برای وسایل بی سیم مانند تلفن همراه و سایر ابزار بی سیم اعلام نموده است. همچنین آسیب پذیری زنان باردار، کودکان و نوزادان را بسیار بیشتر از سایر افراد ذکر کرد.
  2. دولت آلمان برای استفاده از Wi-Fi، تبلت، تلفن های بی سیم و… هشدارهای جدی را اعلام کرده است.
  3. کمیته ملی روسیه اظهار داشت که امواج الکترومغناطیس بر سلامتی کودکان و نوجوانانی که به مواد مخدر و مشروبات الکلی اعتیاد دارند، را بیشتر تهدید می کند.
  4. کتابخانه ها در فرانسه برای استفاده از Wi-Fi قانونی تنظیم کرده اند. پس از آن که گزارشات ناشی از اثر امواج الکترومغناطیس بر بیماری کارکنان، Wi-Fi را خاموش کردند.
  5. اخیرا آکادمی اطفال آمریکا (AAP) از کمیته ارتباطات فدرال (FCC) خواستار تجدید نظر در استانداردهای تابش امواج بود.

اخطارهای EMF در تمامی کشورها از جمله ایران توسط شرکت دانش بنیان سلامت سینا مورد توجه و بررسی قرار گرفت. با اهمیت ایمنی در برابر میدان های الکترومغناطیس و هشدار های جهانی محصولات ضد امواج الکترومغناطیس متعددی توسط دانشمندان این شرکت اختراع شد. رنگ ضد امواج الکترومغناطیس، برچسب شیشه ی ضد امواج، کاغذ دیواری ضد امواج الکترومغناطیس، لباس های بارداری ضد امواج، لباس نوزاد ضد امواج، کاور وای فای و… نمونه ای کوچک از محصولات این شرکت برای جلوگیری از مضرات امواج الکترومغناطیس است.

منبع:

https://www.emfsolutions.ca/health_Childrens-Health.php