توسعه فناوری های نوین سلامت سینا
تولید رنگ ضد امواج در کشور

paint

مخترع و مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه فناوری های نوین سلامت سینا مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه شریف از تولید نوعی رنگ در کشور خبر داد که با ایجاد عایق مقابل امواج مضر الکترومغناطیسی باعث حفظ سلامتی بدن می‌شود.

علی زینلی مخترع و مدیر عامل یک شرکت فناور با محوریت سلامت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به افزایش انواع آلاینده های نوین در کشور اظهار داشت: متاسفانه آلاینده های نو در کشور رو به افزایش بوده و همین مسئله سبب بروز مشکلاتی در زندگی افراد شده و زندگی شهرنشینی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است.

وی بیان کرد: آلاینده های نوین سبب ایجاد عوارض گوناگونی بر بدن افراد می شود و همین امر لزوم ایمن سازی و کاهش آلودگی ها را می طلبد.

زینلی ادامه داد: متاسفانه امواج الکترومغناطیسی در پیرامون محیط زندگی افراد به وفور وجود دارد و امواج وای فای، موبایل، تلفن های بی‌سیم و همچنین دکل های مولد امواج باعث بروز مشکلاتی می شوند.

وی با بیان اینکه رنگ تولید شده قابل استفاده در منازل است، تاکید کرد: این رنگ خاصیت ایمن سازی در برابر امواج را دارا بوده و از سازمان های بین‌المللی در دنیا گواهی تایید دریافت کرده است. وی تصریح کرد: برای جلوگیری از آسیب های امواج الکترومغناطیسی ناشی از موبایل و اینترنت توانستیم رنگی را طراحی کنیم که با کشیدن آن بر روی دیوار خارجی ساختمان، از شدت امواج ورودی به داخل منازل و محوطه داخل خانه کاسته می‌شود.

وی یادآور شد: این رنگ با استفاده از تکنولوژی و ذرات نانویی تولید شده و در تست های مختلف موفقیت چشمگیری داشته است.

منبع:

خبرگذاری باشگاه خبرنگاران جوان