توسعه فناوری های نوین سلامت سینا
خرید خانه در نزدیکی خطوط یا ایستگاه های فرعی برق!

خرید خانه در نزدیکی خطوط یا ایستگاه های فرعی برق!

در زندگی مدرن امروزی پیدا کردن مکانی ایمن در برابر امواج الکترومغناطیس کار بسیار سختی شده است که البته بررسی میزان آلودگی الکترومغناطیسی قبل از خرید خانه می تواند به شما کمک کند.

خرید خانه در نزدیکی خطوط یا ایستگاه های فرعی برق

میدان الکترومغناطیس چیست؟

ذرات باردار الکتریکی شتاب دار، میدان الکترومغناطیس را به وجود می آورند. با توجه به این جمله، نتیجه می گیریم تقریبا تمام دستگاه های الکترونیکی میدان الکترومغناطیس تولید می کنند. زندگی این روزها سرشار از وسایل الکترونیکی است. تلفن همراه، تبلت، تلفن بی سیم، مودم وای فای، کنسول های بازی، شارژها، لپ تاپ و… نمونه ای از وسایل مورد استفاده روزانه ی ما هستند.

خرید خانه در نزدیکی خطوط یا ایستگاه های فرعی برق با چه فاصله ای ایمن است؟

با توجه به تحقیقات انجام شده، لوسمی در افراد نزدیک به خطوط برق بسیار بیشتر است. طبق استاندارهای صورت گرفته فاصله ی ۵۰ تا ۱۰۰ باید رعایت شود. استاندارد با این فاصله بسیار تعجب آور است. پس هنگام خرید خانه در نزدیکی خطوط یا ایستگاه های فرعی برق باید دورترین مکان را بیابید.

راه حل افزایش ایمنی خانه در برابر میدان های الکترومغناطیس

طبق بررسی های سازمان بهداشت جهانی (WHO) میدان های الکترومغناطیس بیماری های زیادی را مانند موارد زیر شامل می شوند:

  1. حساسیت های پوستی
  2. اختلالات خواب
  3. آلزایمر و پارکینسون
  4. اختلالات یادگیری و حافظه
  5. سردرد و اضطراب
  6. انواع سرطان ها و…

بنابراین برای افزایش سلامتی و ایمنی شما دانشمندان راه کارهای زیادی را پیشنهاد می دهند. از جمله این موارد استفاده از محصولات ضد امواج الکترومغناطیس است. رنگ و کاغذ دیواری ضد امواج الکترومغناطیس، برچسب شیشه ی ضد امواج، منسوجات ضد امواج و… نمونه ای از این محصولات است. تمام این محصولات توسط شرکت دانش بنیان سلامت سینا در کشور ایران ارائه می شوند.

منبع:

http://emfinspections.co.uk/buying-a-house-near-power-lines-or-a-substation-in-the-uk/