هدست هوا لوله

هدست هوا لوله

فعالیت شرکت دانش بنیان سلامت سینا مقابله با امواج الکترومغناطیس است. این شرکت در پارک علم و  فن آوری دانشگاه صنعتی شریف مستقر است. این شرکت محصولات ضد امواج الکترومغناطیس، اندازه گیری میزان آلودگی الکترومغناطیس را ارائه می دهد. آموزش در مباحث گوناگون مانند نحوه استفاده صحیح از تکنولوژی و… است. سلامت سینا همگام با شرکت های فعال در این زمینه در سراسر دنیا مانند Swiss-Shield، Gigahertz-Solution و… فعالیت می کند. یکی از پیشنهادات آن ها برای استفاده ایمن از تلفن همراه هدست های هوا لوله است. در این مقاله به بررسی عملکرد هدست های هوا لوله می پردازیم.

هدست هوا لوله چیست؟

تفاوت اصلی هدست های هوا لوله با نوع معمولی آن در نوع "صدا رسانی" می باشد. هدست های معمولی با اتصال کاملا سیمی صدا رسانی را انجام می دهند. این نوع عملکرد، تابش بالایی از امواج الکترومغناطیس را باعث می شود.

هدست هوا لوله لوله ای انعطاف پذیر را جایگزین سیم کرده است. همین ویژگی علاوه بر صدا رسانی، شما را از تابش امواج الکترومغناطیس دور می کند. در لوله های این هدست، هیچ گونه فلزی به کار نمی رود. هدست های هوا لوله امواج صوتی را از طریق لوله های توخالی به گوش منتقل می کنند.

به طور کلی تابش امواج الکترومغناطیس توسط این هدست نسبت به نوع سیمی، 98 درصد کاهش می یابد.

هدف اصلی این هدست ها، دور کردن تلفن همراه از شما است. با رعایت این امر شما خود به خود فاصله ی ایمنی با موبایل دارید. با توجه به انتشار امواج الکترومغناطیس موبایل در محدوده ی ماکروویو مغز آسیب می بیند. استفاده از این نوع هدست ها از اثر این امواج جلوگیری می کنند. طبق مطالعات دانشمندان در سراسر جهان، هدست های سیمی امواج الکترومغناطیس را به مغز منتقل می کنند.

این نوع از هدست ها ظاهری کاملا مشابه با هدست های سیمی دارند. یک Port برای اتصال به تلفن همراه، و یک میکروفون برای صحبت کردن. با استفاده از هدست هوا لوله مکالمه ای بی خطر دارید.

معایب هدست هوا لوله

در این قسمت به بررسی 2 ضعف از این هدست ها می پردازیم.

ماندگاری: بدنه این هدست ها لاستیکی است، آسیب پذیری بالایی دارند. فشار های اعمال شده به هدست عملکرد آن را مختل می کند. بنابراین نگهداری از هدست هوا لوله، شرایط ویژه ای را می طلبد.

کیفیت صدا: امواج صوتی از طریق بلند گوهای هدست به گوش شما می رسند. در این هنگام برخی کیفیت ها از بین می روند. هزینه ی بالا دسترسی به این تکنولوژی یک از معایب اصلی این به شمار می رود.

منابع:

https://emfacademy.com/best-air-tube-headset/