توسعه فناوری های نوین سلامت سینا
تولید برق کثیف و اثر آن بر سلامتی

امواج الکترومغناطیس ساطع شده از جریان برق

بخش عظیمی از زندگی مدرن امروزه ی انسان ها، وابسته به برق است. برای توسعه کیفیت زندگی هر روز دستگاه های مختلفی که با برق کار می کنند به بازار عرضه می شوند. امواج الکترومغناطیس توسط جریان برق نیز به وجود می آیند. این امواج به راحتی از دیوار ها عبور می کنند. منابع امواج در دیوارها، حجم وسیعی از سیم های حامل برق است. تقریبا در تمام ساختمان ها چنین اتفاقی صورت گرفته است.

انواع جریان برق

تحقیقات دو نوع برق را مشخص کرده است. برق پاک، که یک موج سینوسی که دارای ۶۰ بار نوسان در ثانیه است، کاملا ایمن می باشد. برق کثیف، دارای آلودگی امواج الکترومغناطیس می باشد. محدوده فعالیت آن بین ۱۰۰-۴ کیلوهرتز است. برق کثیف دارای امواج الکتریکی، امواج الکترومغناطیس، فرکانس رادیویی می باشد. این امواج در سیم کشی خانه یافت می شود. میزان ۶۰ هرتز به بالا برای امواج الکتریکی آلودگی را ایجاد می کند.

چگونگی ایجاد برق کثیف از برج های تلفن همراه

امواج الکترومغناطیس ناشی از برج تلفن همراه به روی جریان مستقیم اثر می گذارد. بنابراین جریان الکتریکی که به برج متصل می شود به شکل متناوب است. وجود یک معکوس کننده (inverter) این جریان را قطع می کند. این قطعی باعث ایجاد آلودگی می شود که از طریق سیم های برق موجود در خانه، وارد خانه می شوند. همچنین از لوازمی مانند کامپیوتر، تلفن، تجهیزات اداری، دستگاه های بی سیم، تلویزیون و… این آلودگی وارد می شود.

اختلالات ناشی از برق کثیف

سلول، بافت و ارگان های بدن دارای جریان های الکتریکی کوچکی برای انتقال اطلاعات هستند. میدان های الکتریکی و الکترومغناطیس با فرکانس بالا فعالیت سلول و بافت بدن انسان را به تدریج دچار اختلالات جبران ناپذیری می کند.

علائم مرتبط تماس با برق کثیف وسیع و متنوع است که از طریق پوست، اختلالات خواب، درد عضلانی و مفصلی، خستگی فیزیکی و ذهنی، میگرن، سرگیجه، تهوع،مشکلات چشم ها،  از دست دادن عملکرد شناختی، تحریک پذیری، اضطراب، اسپاسم عضلانی، بی حسی و سوزن شدن، درد در اندام های پایینی و بالا رفتن درجه حرارت بدن است.

تمام لوازم الکتریکی یک میدان الکترومغناطیسی سمی تولید می کنند که بالاتر از نشر مایکروویو است که می تواند به سلول های انسانی آسیب برساند. در مکان هایی که از منابع برقی دور هستند نسبت به عکس آن، نرخ بیماری های قلبی، سرطان، دیابت و… بسیار کمتر است. هر چه لوازم برقی مورد استفاده در خانه بیشتر باشد، میزان مواجهه با برق کثیف افزایش می یابد.

منابع رایج برق کثیف چیست؟

شرکت دانش بنیان توسعه سلامت سینا با ارائه ی راه کارهای متفاوت سعی در بالا بردن ایمنی دربرابر امواج الکترومغناطیس دارد. همچنین با در برداشتن محصولات ضد امواج مانند رنگ، کاغذ دیواری، انواع منسوجات، کاور وای فای، پشه بندها و… توانسته میزان امواج الکترومغناطیس را تا حد صفر، کاهش دهد.